Nabízíme tyto přednášky

 
Plakát ke staženíKeňa, Tanzánie, Zanzibar

Naše putování začne v Nairobi, navštívíme centrum města i chudá předměstí. Dále se přemístíme do Nyeri, města Kikujů, na rovník do městečka Nyahururu, kde uvidíme Thomsnův vodopád, život obyvatel i demonstraci v ulicích města.
Dalšími zastávkami bude město a stejnojmenný přírodní park Nakuru, Kericho se stále zelenými čajovými plantážemi. Na břehu Viktoriina jezera se zastavíme v Kisumu a potom budou následovat přírodní rezervace Maasai Mara v Keni, Serengeti a kráter Ngoro Ngoro v Tanzánii.
Nebude chybět návštěva Arushi a Moshi na úpatí nejvyšší hory Afriky Kilimanžára. Před odjezdem na muslimský ostrov Zanzibar se zastavíme v Dar es Salaamu, největším městě Tanzánie.
Na závěr nebude chybět návštěva keňské školy na předměstí Nairobi - Spring Valley.
 460 fotografií, krátká videa a 3D (prostorové) fotografie.  


Plakát ke stažení
Mexiko, Guatemala

Nejdříve navštívíme jedno z největších světových měst Mexiko City, jeho druhé největší náměstí na světě Plaza de la Constitución. Dále navštívíme populární Acapulco, zde uvidíme skokany – slavné clavadistas . Dalšími zastávkami budou Puerto Escondido, centrum zapotécké kultury Oachaca a San Cristóbal De Las Casa – město ležící ve výšce 1700 m nad mořem.
V Guatemale uvidíme Lago di Atitlán, sopky v okolí Pacay. Nebude chybět návštěva mayského chrámového komplexu v džungli - Tikal.
Na závěr se ponoříme do vod Karibiku a prohlédneme si pobřeží v Tulumu a na ostrově Cosumel.
 420 fotografií, krátká videa a 3D (prostorové) fotografie.  


Plakát ke staženíBrazílie

Po prohlídce největšího brazilského města Sao Paula a jeho hlavní tepny Avenidy Paulista se přesuneme do přírodního parku Foz de Igazú, ve kterém navštívíme největší vodopádový systém na světě na řece Paraná. Navštívíme také nedalekou, a také největší na světě, hydroelektrárnu Itaipú Binacional.
Nebude chybět Rio de Janeiro, Cukrová homole, socha Krista a pláž Copacabana. Od ruchu civilizace si odpočneme v Manausu ve státě Amazonas, výchozím bodem pro návštěvu Amazonie. Po shlédnutí soutoku řek Rio Negro a Amazonky nahlédneme do amazonského deštného pralesa, na jeho rostliny a živočichy.
Po návratu do civilizace se zastavíme na pobřeží v okolí Rio de Janeira - Parati, Cabo Frio - a vrátíme se do centra Rio de Janeira, kde uvidíme slavný "Rio Carnaval" jak z té známé, populární stránky, tak i lidovou zábavu na Avenidě Rio Branco.
 400 fotografií, krátká videa a 3D (prostorové) fotografie.  


Plakát ke staženíVietnam - od Hanoje po Saigon

Navštívíme Hanoj, staré císařské město Nha Trang s pagodami a chrámy, Rudý kaňon, lotosová jezera a písečné duny u Mui Ne. Uvidíme nedělní chrámový obřad, na jihu Vietnamu se projedeme po deltě Mekongu. Po seznámení se Saigonem se vypravíme do jedinečného chrámu Cao Day. Na závěr se zastavíme v pohoří Sa Pa, v regionu Ha Long a v hanojském legendárním divadle vodních loutek. Nebude chybět ani zastavení v Cu-Chi tunelech, známých z americko-vietnamské války.
 500 fotografií, krátká videa a 3D (prostorové) fotografie.  


Plakát ke staženíIndonézie

Při návštěvě Indonézie začneme prohlídkou Jakarty. Další zastávkou bude Jogyakarta dvě světoznámé památky zapsané na seznamu Unesco, Borobudur a Prambanan. Po návštěvě sopky Bromo uvidíme místní slavnost v Bondowosu. Z Bondowosa se vypravíme na náhorní plošinu Kavah Ijen , kde uvidíme doly na síru. Trajektem se přemístíme na ostrov Bali. Na Bali navštívíme několik malých vesnic a uvidíme místní zvyky. Nebude chybět Lovina a kulturní centrum na jihu ostrova Bali, Ubud. Poté se přemístíme do Semarangu, Jepary. Jepara je výchozím bodem pro návštěvu Karimunjavy, takže se trajektem vydáme i na tento kouzelný korálový ostrov. Mezi Jávou a Sumatrou vystoupáme na Anak Krakatau. Na závěr se rozhlédneme v moderním centru Jakarty.
 500 fotografií, krátká videa a 3D (prostorové) fotografie.
  


Plakát ke staženíSrí Lanka

Po příletu na Srí Lanku zamíříme do nejbližšího města Negomba. Navštívíme místní pláže plné rybářů a rybí tržnici. Dalším zajímavým místem bude kulturní centrum Candy. Zde navštívíme chrám Budhova zubu, uvidíme místní slavnost. Poté zamíříme na sever země a navštívíme místa, která jsou dodnes zasaženy občanskou válkou - ostrov Mannár a Jafnu. Na východním pobřeží navštívíme Nilaveli, Trinkomale a přes vnitrozemské Haputale s čajovými plantážemi, při cestě navštívíme Lví skálu a jeskynní chrámy v Dambule, zamíříme na jih. Z Tangaly se budeme přes Mirissu a Gálle pomalu přesouvat na letiště v Colombu.
 400 fotografií, krátká videa a 3D (prostorové) fotografie.
  


Plakát ke staženíIndie - země kontrastů

Prostřednictvím cca 500 fotografií a několika krátkých videí navštívíme přelidněnou Bombaj s největším asijským ghetem Dháraví, pouštní stát Radžastán i vesničky v poušti Thér. Od pákistánských hranic se vydáme přes Jaipur do Agry s pohádkovým Tadž Mahalem. Nebude chybět zastavení v nejdéle obydleném městě světa Varanasí s posvátnou řekou Gangou. Uvidíme nejen náboženské rituály a motlitby, ale i indickou svatbu. Na závěr navštívíme jih Indie – stát Kerala s romantickým Kočinem a jeho kanály, národní park Periár, Kardamomové pohoří v Západním Ghátu, plantáže s čajem a kořením.
 500 fotografií, krátká videa a povídání.
  


Plakát ke staženíPeru v výletem do Bolívie

Prostřednictvím cca 500 fotografií a několika krátkých videí uvidíme nejdříve život v hlavním městě Limě. Dále již půjdeme po stopách Inků po trase Cusco, Pisco, Urubamba, Olantaytambo a z Aquas Calientes vystoupáme na tajuplné Machu Picchu. Potom se přemístíme k jezeru Titicaca a města Puna na jeho břehu a na rákosové ostrovy Uros. V Bolívii navštívíme La Paz - nejvýše položené hlavní město světa, Měsíční údolí a Palca kaňon. Po návratu do Peru si prohlédneme Arequipu, klášter Santa Catalina a nejhlubší kaňon světa Kolca. Na závěr nebudou chybět národní parky Ballestas a Paracas, ani tajuplné obrazce a linie v oblasti Nazcy.
 500 fotografií, krátká videa a povídání.Plakát ke staženíThajsko

Postřednictvím cca 450 fotografií a několika krátkých videí uvidíme život v Bangkoku, hlavním městě Thajska, Navštívíme bangkogské chrámy a mnichy, proslulou Čínskou čtvrť, uvidíme největší předmět z ryzího zlata na světě - Zlatého Budhu a mnohé jiné zajímavosti. Vydáme se do Damnuen Saduak na jedny z posledních plovoucích trhů v Asii. Zde se vše odehrává na loďkách. Další zastávkou bude Ayuthaya se svými historickými chrámy. Odtud se vydáme na sever do Chiang Mai. V horách navštívíme kmeny Long Neck /dlouhokrcí/, Karen, Akka, Lisu a uvidíme jejich svéráznou kulturu a život.
Dalším místem, které navštívíme bude Zlatý trojúhelník - oblast na hranici Laosu, Myanmaru a Thajska, která je proslulá produkcí opia.
Při přesunu na jih Thajska se zastavíme v Kanchanaburi a mostu přes řeku Kwai, známý ze 2. svěrové války. Na jihu Thajska uvidíme kouzelné pláže na ostrově Ko Samui a poloostrově Krabi. Poslední zastávkou bude městečko Chumphon.
 450 fotografií, krátká videa a povídání.
 500 fotografií, krátká videa a povídání.
Plakát ke staženíThajsko, Laos, Kambodža

Nejdříve diváci uvidí fotografie z thajského Bangkoku /moderní čtvrtě/, národního parku Kao Yai a poté se už přemístíme do Laosu. Začneme prohlídkou hlavního města Vientiane, laosské zlaté stůpy a chrámů. Při putování na sever navštívíme krasové útvary ve Vang Vieng, projedeme se lodí po Mekongu a uvidíme kaskádové vodopády u Luang Prabang. Další místo, které navštívíme bude, stále ještě zaminovaný, Phonsavan a Planiny džbánů v jeho okolí. Po přeletu do Kambodži si prohlédneme jeden z divů světa - Ankor Wat v Siam Reapu. Neméně zajímavá bude i prohlídka zapomenutých pralesních chrámu. Při návratu do Thajska se ještě zastavíme na  ostrově Ko Chang.
 500 fotografií, krátká videa a povídání.
Petr Baudyš © 2015